Poslovni enterijer u Airport Cityju koji klijentima šalje poruku dobrodošlice
Najvećim benefitom projekta smatra se odnos radnih i kolaborativnih zona, velika kantina, količina prirodnog svetla u svakom kutku i utisak o prostranosti.
Projektovan 2021, a izveden prošle godine, dizajn enterijera za sedište CBS Internationala u beogradskom Airport Cityju potpisuje interni kompanijski tim koji sačinjavaju Silvija Đurić, Ana Popović i Anđelka Marković.
Polazna ideja je bila osmisliti svetao enterijer koji zaposlenima pruža osećaj komfora i prijatnosti, kao i jasan vizuelan identitet koji će njihovim klijentima komunicirati poruku da su dobrodošli gosti.
Kako za Gradnju kaže Silvija Đurić, rukovoditeljka projekta, ona i njen tim se nadaju da je ta ideja postignuta dizajniranjem zidova zaobljenih uglova, velikim staklenim potezima i prostranim kancelarijama.
Pročitajte još na Gradnja.rs:
- Boja zatečene cigle kao inspiracija za enterijer kompanije Clarivate u Beogradu
- Foster u komšiluku: Sedište MOL-a vidi se iz svakog kraja Budimpešte
Od betona i letvica do plastificiranog metala
Nesmetano i prirodno kretanje kroz prostor i neprekinute vizure bile ideje vodilje ovog projekta.
„Takođe, važno nam je bilo kreirati prostor koji uključuje prepoznatljive nijanse plave i crvene boje CBS brenda“ – kaže Silvija Đurić za naš portal.
Materijali koji su dominantni u ovom enterijeru jesu natur-beton otvorenog plafona, tepisi zagasitih nijansi plave boje u velikim potezima, drvene letvice na plafonima, masiv drveta i plastificirani metal.
Nesmetano i prirodno kretanje kroz prostor i neprekinute vizure bile ideje vodilje ovog projekta.
Čista osnova objekta sa centralnim jezgrom u kome su grupisani liftovi i toaleti, omogućila autorskom timu slobodu projektovanja prostora i kvalitetnu organizaciju, sasvim prilagođenu njihovim potrebama.
Na ulazu u kancelariju, uz prostor recepcije pozicionirane su sale za sastanke i kantina.
Tako su prostori za goste i klijente grupisani u istoj zoni – zoni reprezentacije, dok su kancelarije i interne sale za sastanke pozicionirane duž druge dve fasade objekta.
Rezultat su mirniji prostori za rad odvojeni od linije kretanja klijenata.
U enterijeru dominira i natur-beton otvorenog plafona; Foto: Miloš Martinović
Open space prostori za usputne dogovore
Zajednički prostori nude mogućnost izbora različitih ambijenta prilagođenim drugačijim načinima rada.
„Neformalne zone sa mekanim sedenjem u open space prostorima koriste se uglavnom za usputne dogovore, interne sale za sastanke timovi koriste za formalnije teme, veliki broj kancelarija za jednu do dve osobe su veoma važne zbog čestih onlajn sastanaka, dok su sale oko recepcije sale za prezentacije klijentima“ – navodi Đurić.
Dominantan detalj su tamna teget i crvena boja brenda aplicirana na svim linijskim elementima prostora.
Radni prostor je formiran u odnosu na prirodu posla svakog tima ili kao open space ili kao zatvorena kancelarija.
Dominantan detalj su tamna teget i crvena boja brenda aplicirana na svim linijskim elementima prostora poput instalacija otvorenog plafona, profila staklenih pregrada i komada nameštaja.
Pogled od fasade do fasade
Staklene pregrade su postavljane tako da omoguće prodor prirodnog osvetljenja i preklapanje vizura.
„Na taj način smo postigli da pogled seže od fasade do fasade, a dok se krećete imate stalan utisak o veličini prostora“ – kaže naša sagovornica.
Takođe, kako dodaje, staklene pregrade sa iskošenim vertikalnim profilima daju na vizuelnoj dinamici, a prostoru jedinstven karakter.
Akustički komfor je pojačan uvođenjem većeg broja tekstilnih elemenata, poput klupa za sedenje i akustičnih zidnih panela.
Zvučna izolacija je postignuta korišćenjem adekvatnih tipova staklenih pregrada i gipsanih zidova prema standardima za kancelarijske prostore.
Akustički komfor je pojačan uvođenjem većeg broja tekstilnih elemenata, poput klupa za sedenje i akustičnih zidnih panela.
Prirodno svetlo u svakom kutku
Što se tiče samog projektovanja, izazov je bio uskladiti potrebe timova sa raspoloživom kvadraturom i pozicijom na osnovi, dok je u izvođenju najveći izazov bio formirati kružne zidove i kose staklene pregrade.
Reakcije su, kako saznajemo na kraju, bile veoma afirmativne.
„Najvećim benefitom smatra se odnos radnih i kolaborativnih zona, velika kantina, količina prirodnog svetla prisutna u svakom kutku i utisak o prostranosti“ – kaže za Gradnju Silvija Đurić.
Grafički prilozi
Foto-galerija
Faktografija
Headquarters CBS International
CBS International (Silvija Đurić, Ana Popović i Anđelka Marković)
1.000 m2
Airport City, Beograd
2021.
2022.
Miloš Martinović