Britanska arhitektonska firma dizajnirala kolekciju od 5.000 NFT nebodera
Studio je razvio kolekciju kako bi istražio vezu između fizičke arhitekture, nekretnina i virtuelnog sveta, a svaki NFT uključuje i pristup dodatnom sadržaju.
Poznata britanska praksa PLP Architecture kreirala je 5.000 NFT objekata zasnovanih na konceptu virtuelnog nebodera u metaverzumu.
Arhitektonski studio sarađivao je s kompanijom VerseProp, koja sebe opisuje kao „vodeću platformu za nekretnine metaverzuma“, kako bi zajedno kreirali ovu kolekciju nezamenjivih tokena odnosno NFT-ova.
Svaka od animiranih digitalnih slika zasnovana je na formi konceptualnog nebodera dizajniranog od strane PLP, firme koja je prethodno realizovala i brojne objekte u stvarnom svetu, uključujući i najružniju zgradu u Britaniji 2017. godine.
Pročitajte još na Gradnja.rs:
- Metaverzum: Budućnost koja sve više postaje stvarnost
- BIG dizajnirao svoju prvu kancelariju u metaverzumu
Veliki novi razvojni korak
Dok je interesovanje za NFT buknulo tokom 2021. godine, nakon kolaža američkog umetnika Beeplea koji je prodat za rekordnih 69 miliona dolara, arhitekte tek treba u potpunosti da prihvate ovaj trend. PLP Architecture je jedan od prvih velikih studija koji je napravio NFT kolekciju.
„Svakako smo u prvom talasu studija koji testiraju ove vode i obavezuju se da istraže šta je naša kolektivna uloga u ovom novom svetu. Ohrabrujuće je videti da drugi veliki studiji prednjače usmereni ka onome što je nesumnjivo veliki novi razvojni korak, ne samo za tehnologiju i igre, već i za društvenu interakciju, novo dizajnersko razmišljanje i zajednicu digitalne umetnosti“, rekao je za Dezeen šef digitalne tehnologije u PLP Architecture Richard Woolsgrove.
Namerno koristimo vizuelizacije koje su mešavina jezika metaverzuma i tradicionalnih vizuelnih prikaza nekretnina.
Studio je razvio kolekciju kako bi istražio vezu između fizičke arhitekture i nekretnina i virtuelnog sveta. Svaki NFT će uključiti pristup dodatnom sadržaju, uključujući fizička umetnička dela, karte za vebinar i mogućnost saradnje sa studijom na dizajniranju zgrade u metaverzumu.
„Cilj nam je da premostimo jaz između dva sveta tako što ćemo oba učiniti dostupnijim drugom, kroz dizajn i lakoću uključivanja. Što se tiče dizajna, namerno koristimo vizuelizacije koje su mešavina jezika metaverzuma i tradicionalnih vizuelnih prikaza nekretnina“, dodao je Woolsgrove.
I BIG i ZHA projektuju u metaverzumu
Woolsgrove je objasnio da u pogledu angažovanja, oni namerno vode virtuelne sesije angažovanja i postavljaju sisteme tako da početnici mogu da saznaju više o NFT-u i da se uključe u projekat.
U PLP Architecture veruju da bi više arhitektonskih studija trebalo da se bavi novim digitalnim tehnologijama kao što su blokčejn, NFT i metaverzum.
Nekoliko drugih velikih arhitektonskih firmi nedavno je dizajniralo zgrade u metaverzumu, uključujući BIG, koji je stvorio virtuelnu kancelariju za Vice Media Group, ali i Zaha Hadid Architects koji su kreirali „sajber grad“ u našem komšiluku.