Niška Banja dobija sportski centar sa natkrivenim terenom od čelika i membrane
Uz fudbalske terene i tribinu za 2.500 gledalaca, biće izgrađen i sportski objekat od 7.600 kvadrata, sa više funkcionalnih celina i prostranom krovnom terasom.
Arhitektonski biro Kapaprojekt, osnovan 1992. godine u Nišu, predstavio je javnosti krajem prošle sedmice konkursno rešenje za izgradnju Sportskog centra Niška Banja, koji bi po realizaciji trebalo da zauzima površinu od 67.700 metara kvadratnih.
Donoseći savremene sportske sadržaje na neizgrađenoj pravougaonoj parceli pored glavnog puta za Nišku Banju, koncept obuhvata glavni fudbalski teren, sportski objekat, terene sa veštačkom i prirodnom travom, atletsku stazu i natkrivenim terenom.
Pročitajte još na Gradnja.rs:
Čelična lučna konstrukcija s membranom
Natkriveni teren posebno je interesantan jer je zamišljen da se pravi od čelične lučne konstrukcije koju pokriva membrana. Na ovaj način dobija se teren koji se može koristiti tokom cele godine.
Sportski objekat, površine od 7.600 m² i spratnosti P+2, pozicioniran je centralno na parceli. Pravougaonog je oblika i orijentisan u pravcu istok-zapad.
Objekat sadrži više funkcionalnih celina kao što su ugostiteljski sadržaj, spa i teretana, sportske sale, smeštajne jedinice i administrativne prostorije.
Natkrivena zapadna tribina uz glavni teren predviđena je za kapacitet od 2.500 gledalaca, sa sadržajima namenjenim sportistima, publici i novinarima.
„Prostrana krovna terasa na nivou druge etaže pruža dobar pregled na glavne elemente kompleksa, fudbalske terene“ – navode na svom sajtu iz Kapaprojekta.
Natkrivena zapadna tribina uz glavni teren predviđena je za kapacitet od 2.500 gledalaca, sa sadržajem namenjenom boravku i pripremi sportista, kao i sadržajem namenjenom publici i novinarima.
Projektovani elementi integrisani su u funkcionalnu celinu za sport i rekreaciju, te skladno uklopljeni u okruženje i zeleni pejzaž.
Kada je pak reč o kvalitetu i funkcionalnosti objekta, iz Kapaprojekta navode da su projektovani elementi integrisani u funkcionalnu celinu za sport i rekreaciju, te skladno uklopljeni u okruženje i zeleni pejzaž.
Na kraju, iz niške kompanije ističu da čitav projekat počiva na principima održive arhitekture – korišćenje održivih materijala i tehnika doprineće očuvanju okoline novog sportskog centra u Niškoj Banji.