Verujte, tu je! Kuća organske forme potpuno utopljena u šumski ambijent
Za razliku od spoljašnjosti koja teži potpunom uklapanju, enterijer ove kuće je u potpunoj suprotnosti koji stvara personalizovani alternativni univerzum.
Zavedeni fotografskom naracijom koja ilustruje projekte kanadskog arhitekte Žana Vervila, dvoje izuzetnih ekscentrika sa strašću prema umetnosti i italijanskom dizajnu 80-ih pozvali su upravo njegov biro da osmisli ovo šumsko utočište od 180 kvadrata.
Cilj klijenata je bio kreirati prostor koji je u mogućnosti da „ugosti“ njihov svakodnevni život prepun energije, a koji je takođe u skladu sa remetilačkim pristupom Vervilovog studija, smeštenog u Montrealu, najvećem gradu provincije Kvebek.
Pročitajte još na Gradnja.rs:
- Kuća na jezeru inspirisana arhitekturom Luisa Kana i Frenka Lojda Rajta
- Staklenik na tavanu: Kuća sa staklenim krovom za novi doživljaj potkrovlja
Razigrani pristup razvijen s matematičkom strogošću
„Projekat realizuje personalizovani alternativni univerzum, dizajniran u duhu saradnje i razigranog pristupa, a zatim razvijen s arhitektonskom matematičkom strogošću“, objasnili su za ArchDaily iz studija Žana Vervila.
Kuća MEV, kako joj glasi naziv, koristi asocijaciju geometrija i boja podstaknutu buntovnim univerzumom italijanske Grupe Memphis, koji je bio antiteza monotoniji i monohromatskoj arhitekturi i dizajnu svog vremena.
Ekstravagancija se manifestuje u enterijerima sa grafikom, gde se zapremine i materijali razvijaju u svetlucavoj hromatskoj organizaciji.
Projekat slavi mnoštvo referenci u sistemu ekspresivnih i kontrastnih odnosa kako bi se što bolje oslikala ličnost vlasnika.
Radi integracije sa okolnom prirodom, ovaj kućni studio otkriva svoju organsku formu i sirov izgled, suočavajući svoje materijale sa setom zakrivljenih linija.
Njegova ekstravagancija se manifestuje u enterijerima sa grafikom, gde se zapremine i materijali razvijaju u svetlucavoj hromatskoj organizaciji.
Kontinuiran pogled na pejzaž
Lokacija ovog neobičnog objekta određena je prisustvom obližnjeg potoka. Na južnoj strani linearni raspored prostorija omogućava kontinuiran pogled na pejzaž i njegov tok.
Na severnoj strani, dva različita volumena, povezana potpuno zakrivljenim ulazom, izgledaju kao duga slepa fasada pod jednim krovom.
Arhitekte su se vešto igrale teksturama, bojama i materijalima, kao i primenom svetlosti u enterijeru.
Dok potpuno matematička logika funkcionalnosti poziva na isključivanje krovnih površina u Bulovom dijagramu, njihov oblik je redefinisan pomeranjem ose grebena, što onemogućava čitanje zapremine i animira siluetu nove složenosti.
Volumeni vešto sakrivaju i elemente za skladištenje, kao i pomoćne prostore domaćinstva. Arhitekte su se vešto igrale mogućnostima vizuelnog uticaja, teksturama, bojama i materijalima, kao i primenom svetlosti u enterijeru.
ovo je više crna nego organska forma u pitanu al ok, ključne reči entera su luksuzno, moderno, vrhuski! odličan je žan svih ovih godina, svi projekti su vrlo zanimljivi, jednostavni a provokativni, dosta ih je smešteno u šumski ambijent! inače kod skoro svih projekata dominira crna boja koju volim. mogli ste da ubacite slike kupatila koje je totalna kontra u kombinacii boja i dezena u odnosu na čitav objekat, vrlo zanimljivo