Uporedni test: Renderi naspram slika izvedenih projekata
Poznate svetske firme podelile su niz primera izgleda svojih objekata u fazi projektovanja i potom nakon izgradnje – pogledajte koliko se međusobno razlikuju.
U današnje vreme gotovo je nemoguće predstaviti jedan projekat bez priloženih rendera, a oni su nekada toliko realistični da se kasnije jedva mogu razlikovati od fotografija izvedenih objekata.
Bez obzira na metod, softver ili stil koji se koristi, renderi su veoma vredna stavka projekta i imaju veću praktičnu težinu nego što se misli.
Oni ne samo da mogu biti jedan od najefikasnijih načina za predstavljanje vizije arhitekte, već, ako projekat bude odobren, mogu postati i čvrsto obećanje za klijente, investitore i širu javnost.
Pročitajte još na Gradnja.rs:
- Nerealizovani projekti Frenka Lojda Rajta dobili realistične 3D rendere
- Pogledajte najveću arhitektonsku vizuelizaciju renderovanu u Lumionu
Render kao kritička referenca
Kada je reč o radovima renomiranih arhitekata, render postaje kritička referenca, kako za učesnike projekta tako i za zajednicu koja očekuje izgradnju objekta.
Pri izradi ovakvih rendera uzimaju se u obzir brojni činioci, a u većini slučajeva posebna pažnja se posvećuje osvetljenju, materijalizaciji i kontekstu, kako bi se što preciznije prikazala ideja, piše ArchDaily.
Kvalitetan render može postati alat za postizanje željenog rezultata na kraju.
Preciznost u renderovanju je veoma važna u ranim fazama projektovanja, obzirom da detaljni i dobro izvedeni vizuelni elementi mogu označiti eventualne probleme i omogućiti dizajnerima, inženjerima i graditeljima da predvide potencijalne komplikacije koje bi inače zahtevale kompromise u projektu. Kvalitetan render može postati alat za postizanje željenog rezultata na kraju.
Poznate arhitektonske firme podelile su niz primera svojih projekata u fazi rendera i kada je objekat bio izgrađen kako bi se pokazalo da vizuelizacija može biti ključna u postizanju inspirativnih arhitektonskih dela.
BEEAH Headquarters – Zaha Hadid Architects
Maggie’s Leeds Centre – Heatherwick Studio
Kuća mađarske muzike – Sou Fudžimoto
Little Island Park – Heatherwick Studio + MNLA
Yue Cheng Courtyard Kindergarten – MAD Architects
Audrey Irmas Pavilion – OMA
Japan National Stadium – Taisei Corporation + Azusa Sekkei + Kengo Kuma & Associates
Le Monde Group Headquarters – Snøhetta
Musée Atelier Audemars Piguet – BIG + Atelier Brückner + CCHE
Beirut Terraces – Herzog & de Meuron
Grace Farms – SANAA
Grove at Grand Bay – BIG
The Shed, umetnički centar – Diller Scofidio + Renfro
fantastično! mnogi su ovde projekti znatno bolji u stvarnom životu od animacija sa mašina , čime jasno pokazuju superiornost stvarnih majstora arhitekture današnjice! svaka čast!